[PL] ahh.. ten Twitter

30 June 2011

twitter

Twitter.. Bardzo fajny serwis, pokazujący co Twoim znajomym czy Tobie w danej chwili leży na sercu. Jego atutem są krótkie wiadomości (140 znaków), które można wysyłać również za pomocą swojej komórki. Ale nie każdej!

Problem pierwszy: SMS nie działa dla lokalizacji Polska. Niestety numer należy mieć z innego kraju, aby za pomocą SMS’a dzielić się swoimi krótkimi myślami ze znajomymi. Może dlatego, że mamy swojego lokalnego BLIP’a? 🙂

Problem drugi: Telefon! Oczywiście nie piszę tutaj o telefonach, obsługujących przeglądarki, a o moim, pomału stającym się archaicznym, LG Shine. Ze stronami łączyć się można jedynie za pomocą WAP. I tak, jak nie mam problemów, aby móc korzystać z facebooka, to jednak twitter nie daje mi możliwości zalogowania się do własnego konta. Najłatwiej pewnie byłoby zmienić telefon. Ale po co iść na łatwiznę?! 😉

Najłatwiej byłoby połączyć się za pomocą http://mobile.twitter.com/session/new. Niestety po próbie przejścia do strony logowania, sieć nagle jest niedostępna i nie może przejść dalej.

Kolejna strona http://m.tweete.net działa dla starszych telefonów. I zgadza się! Widać na bieżąco nowe wiadomości. Lecz niestety, niestety.. Spotyka mnie kolejny zawód. Chcę napisać coś sama od siebie. Więc zadowolona, że udało się zalogować próbuje tweet’nąć coś.. i niestety, nic się nie dzieje.

Znalazłam również stronę http://twapper.com, która podobno byłaby dobra dla mojego telefonu. Niestety w chwili obecnej nie bardzo działa.

Krok następny.. Aplikacje javowe. Znalazłam aplikację Twim. Po zainstalowaniu i próbie połączenia niestety ukazuje się błąd certyfikatu.

Czyżby to wszystko oznaczało, że twitter nie jest dostępny dla mojego telefonu?