[PL] DevDay 2013

04 November 2013

devday

Prawie dwa miesiące temu w Krakowie odbyła się już trzecia edycja najlepszej konferencji dla programistów w Polsce – DEVDAY2013. Sponsorem całego wydarzenia była firma ABB, a za całe zamieszanie głównie odpowiedzialni byli: Michał Śliwoń i Rafał Legiędź oraz cały zespół Debugging Crew.

Konferencja była całkowicie darmowa. Jedyne, co trzeba było spełnić, to napisać kilka słów, dlaczego właśnie Ty powinieneś wziąć udział w tej konferencji. I nie wystarczyło napisać “bo tak”, bo krytyczne oczy wybierały te osoby, które kochają społeczność, wiedzę (nie tylko jej pozyskiwanie) i integrację. W końcu czy na konferencjach chodzi tylko o to, aby słuchać wykładów i nic ponad to? Dla introwertyków również została znaleziona metoda. Wystarczyło wypełnić poniższe karteczki i po prostu spróbować rozpocząć rozmowę na dany temat 🙂

DevDay09 DevDay01 DevDay02 Devday03 Devday04 DevDay05 Devday06 DevDay07 Devday08

Tuż przed konferencją, tydzień po tygodniu, organizatorzy udostępniali informację o kolejnych prelegentach, którzy przyjęli zaproszenie na poprowadzenie prelekcji. Wśród osób, które stworzyły krótkie filmiki zachęcające do udziału w konferencji byli:

A jak było podczas samego DevDay? W skrócie można zobaczyć podczas krótkiego filmiku podsumowującego DevDay2013 Same sesje też są nagrane, więc można je obejrzeć lub dla tych co byli, powrócić do nich:

Ale na każdej konferencji najważniejszy jest networking, networking i.. networking. I tak miałam okazję poznać ludzi z Dev społeczności z najdalszych zakątków Polski, spotkać osoby poznane rok temu czy zamienić kilka słów z prelegentami! Rozmów po części oficjalnej było dużo z przygotowanym na medal poczęstunkiem przez ABB.

Kto by pomyślał, aby na darmowej konferencji były podane różnego rodzaju przekąski serowe, mięsne, rybne wyjęte tuż z bankietowych sal?

Jednak lepiej nie myśleć, że DevDay o sobie da zapomnieć tak łatwo. Tuż po konferencji na twitterze odbyła się burza mózgów, co należy poprawić, dodać, usunąć, kogo zaprosić do prelekcji, jak rozpoznać osoby z którymi się tweetuje podczas przyszłorocznej edycji… Jak widać, pomysły są mile widziane dla organizatorów.

Ale to nie wszystko! Śledząc stronę DevDay na facebooku czy przede wszystkim na twitterze, można było (i pewnie jeszcze będzie można) wygrać nagrody 🙂 Mi się udało w ten sposób dostać miesięczny dostęp do Pluralsight! 😀

A dla mnie osobiście najmilszym zaskoczeniem podczas DevDay było poznanie mojego pierwszego “fana”! 🙂