Site Loader

Drodzy Czytelnicy, jutro rozpoczyna się długo oczekiwana konferencja SQL Day 2012. To kolejna, piąta  już odsłona tego wydarzenia, którego organizatorem jest Polish  SQL Server User Group.  Podczas trzech dni warsztatów, sesji technologicznych oraz paneli dyskusyjnych będziecie mieli okazje zapoznać się ze zmianami, jakie pojawiły się w najnowszej edycji SQL Server 2012 oraz tematyce pokrewnej, ściśle związanej z tematyką bazodanową.
 
Podczas konferencji gościnnie wystąpi również grupa  Women in Technology, które poprowadzą panel dyskusyjny. Nasze prelegentki pochodzą z Polski, Anglii i Austrii. Co je łączy? Pasja do technologii  oraz aktywne działanie w branży informatycznej. Niektóre z nich jest prowadzą szkolenia techniczne, inne tworzą oprogramowanie, jeszcze inne administrują systemami lub są menedżerami IT. Podczas panelu dyskusyjnego wspólnie z uczestnikami konferencji spróbują zastanowić się nad problemem „Kobiety w świecie IT”.
 
Przedstawią opinie odnośnie mentoringu i networkingu, pokażą sposoby zachęcenia młodych kobiet do zdobywania wykształcenia informatycznego oraz najlepszej, z ich punktu widzenia, drogi realizacji kariery zawodowej. Poruszą również kwestie postrzegania kobiet w męskim środowisku,  oraz sposoby na poradzenie sobie z żartami i docinkami kolegów. Pojawi się również wątek profesjonalnego stroju. Do dyskusji zostanie zaproszona publiczność, w celu przedstawienia swoich doświadczeń w pracy z kobietami w IT. Liczymy, że podzielicie się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat współpracy kobiet i mężczyzn informatyków – czy zespół zyskuje czy traci na zróżnicowaniu płci? A może nie ma to żadnego znaczenia?
 
Po spotkaniu poprosimy Was o wypełnienie ankiety, mającej na celu określenie Waszych oczekiwań oraz preferencji wobec działalności Women in Technology. Wszyscy, którzy wypełnią ankietę, wezmą udział w losowaniu nagród ufundowanych przez firmę Symantec. Losowanie odbędzie się 26 maja tuż po przerwie na lunch.
 
Serdecznie zapraszamy!

(Żródło: www.eWiTy.pl)
 

Post Author: gosia