Site Loader

Na początku maja (dokładniej 8-9) miałam okazję być na międzynarodowej konferencji SQL Server 2012 & SharePoint Connections w Kongresshaus Berchtesgaden. Przepiekna miejscowość, tuż przy Alpach, przy granicy austryjackiej nie zachęcała w ogóle do tego, aby uczestniczyć w wykładach.

A było z czego wybierać, ponieważ o tej samej godzinie odbywały się aż cztery prelekcje jednocześnie. Mnie osobiście zaciekawiły sesje dotyczące nowości w SQL 2012, między innymi: Chrisa Webba, który opowiedział o różnych ciekawych dodatkach do SQL’a i Excela; Margarity Noumovej, która ukazała ColumnstoreIndexes na podstawie wersji SQL Server Code Name "Denali"; czy Constantina Kleina, który w swojej sesji w telegraficznym skrócie pokazał większość nowości wprowadzonych do nowej wersji SQL 2012.
Udało mi się również wygrać dwie nagrody, niemieckojęzyczną książkę: Microsoft SQL Server 2008 Reporting Services oraz Amazon Kindle, na którym przeczytałam już sporo książek, jak chociażby Sagę o Wiedźminie 😉
Kolejna konferencją, która odbyła się już pod koniec maja we Wrocławiu był SQL Day 2012, podczas którego można było posłuchać specjalistów SQL Server, nie tylko z Polski. Swoje prelekcje mieli między innymi.: Jen StirrupDenny CherryŁukasz Grala, Neil Hambly, Chris Testa-O’Neill czy Marek Adamczuk i Paweł Potasiński.
Mimo, iż konferencja była płatna, to organizatorzy doszli do wniosku, że na wzór niektórych zagranicznych konferencji społecznościowych warto, aby ludzie, których firma nie wysłała na konferencję albo nie są w stanie zapłacić za nią mogli chociaż jednego dnia dotrzeć na konferencję. Więc wszyscy Ci, którzy mogli w ostatniej chwili dotrzeć na SQLDay w sobotę, cieszyli się z możliwości uczestnictwa w ciekawych sesjach.  Wszystko będzie dostępne na stronie PLSSUG’a i jego kanale youtube. Czekamy teraz na kolejną edycję SQLDay’a już za rok.
Podczas 61 spotkania PLSSUG Warszawa miałam okazję prezentować wraz z Pawłem Potasińskim temat: "ColumnstoreIndexes w SQL 2012". Mimo iż Paweł zagadał mnie, sesja się udała. Materiały można pobrać tutaj lub szczegółowo przeczytać pierwsze podejście do ColumnStoreIndexes na blogu Pawła.
13 i 14 lipca w Londynie odbędzie się konferencja organizowana przez RedGateSQL in the City, na której będą do wyboru trzy ścieżki: Database Admin Track, Red Gate Track, Developer Track. Zamierzam uczestniczyć w ścieżce Developer Track i chętnie napiszę relację na blogu tuż po powrocie z konferencji! 🙂

Post Author: gosia

Leave a Reply