Site Loader

Czas podsumowań przeważnie jest robiony na koniec roku, kiedy z niecierpliwością czeka się na wybicie północy i sztuczne ognie, zwiastun Nowego Roku. Postanowiłam (na przekór) podsumowanie działalności Women in Technology zrobić teraz, kiedy za oknem bucha żar i z niecierpliwością czeka się na wieczorno/nocne burze, kiedy marzy się o plaży i kąpieli albo zdobywaniu szczytów gór. Kiedy większość rzeczy nierealnych w zimie, można bez problemów realizować teraz, kiedy ma się więcej energii i chęci na poszerzanie swoich możliwości.

Women in Technology również wiele zrobiło przez ten rok, m.in. co miesiąc spotykałyśmy się, aby poruszyć różne tematy, zarówno te techniczne, jak i rozwojowe. Z technicznych było m.in. podsumowanie roku 2011 i zapowiedzi na 2012 wraz z nadchodzącymi wydarzeniami, rozmowa na temat Project Managment/Agile PM, czy jak podejść do egzaminów technicznych i czy warto. Z tematów rozwojowych poruszyłyśmy kwestie, w jaki sposób można przyciągnąć sukces, jak rozpocząć przygodę z własną działalnością gospodarczą, jak radzić sobie ze stresem czy jak rozwiązywać konflikty i negocjować oraz w jaki sposób robić prezentację, prezentować czy przekazywać żmudne, nudne wyniki finansowe w ciekawy sposób.
Miałyśmy również jedno spotkanie łączone, tzn. zrobiłyśmy dwie sesję, z których jedna była w Gdyni (tutaj podziękowania dla Gosi Rembas za przygotowania wszystkiego po stronie Trójmiasta), druga w Warszawie. Za pomocą portalu VirtualStudy.pl mogliśmy w jednym momencie być w obydwu miejscach na raz 😉
Oczywiście dzięki współpracy z VirtualStudy.pl większość sesji jest nagrywana i można do nich zawsze wrócić.
Na naszych spotkaniach miło było gościć Panów, którzy również byli prelegentami i którzy zgłosili już swoje chęci do prowadzenia kolejnych prelekcji, m.in. z SQL, programowania WindowsPhone, Office2010, wirtualizacji.
Oprócz comiesięcznych spotkań udało się zorganizować dwa projekty: DigiGirlz i Women in Technology Panel.
DigiGirlz, to już III edycja projektu wspierającego młode kobiety do tego, aby nie bały się iść tam gdzie chcą oraz przekazujący, że stereotypy, mimo iż są powtarzane, są przedstawiane raczej w formie żartu niż rzeczywistości. Projekt DigiGirlz była realizowany wraz z Fundacją Perspektywy oraz akcją Dziewczyny Na Politechniki! już po raz drugi i można było posłuchać wykładu WiTek w Toruniu, Poznaniu oraz Wrocławiu.
Również, tak jak w zeszłym roku zostałyśmy opisane w specjalnym wydaniu Perspektyw w celu pokazania młodym dziewczynom, że da się być specjalistą i dodatkowo być kobietą (czyli nie żadną "świnką morską")

Drugim projektem, jaki udało nam się zorganizować przy wsparciu grupy PLSSUG był Women in Technology Panel podczas SQLDay2012. Był to pierwszy panel w Polsce, na którym wystąpiły również zaproszone prelegentki z Anglii (Jen Stirrup) oraz Austrii (Carmen Pentek). Wraz z publicznością zostały poruszone takie tematy, jak edukacja w Polsce, Anglii  i Austrii, droga do kariery oraz sposób wychowania dzieci i narzucania im od małego społecznych ról. Szczegółowy opis panelu można znaleźć na stronie www.ewity.pl.

Po tak wyczerpującym roku przyszedł czas na wakacje, czas na szukanie nowych wyzwań, pomysłów, projektów, a co najważniejsze realizacja tych pomysłów, które już się zrodziły i są przygotowywane, aby pokazać je większemu gronu 🙂

Post Author: gosia

Leave a Reply