Site Loader

24 stycznia w Krakowie odbyły się dwie imprezy, w których udało mi się wziąć udział prawie jednocześnie. Prawie, ponieważ odbywały się w tym samym czasie (a nie posiadam jeszcze mocy, aby być w dwóch miejscach jednocześnie :))

Pierwszą było spotkanie Geek Girls Carrots, które odbyło się w Pauza in Garden. Na spotkaniu było ok 60 osób, które przybyły aby w piątkowy wieczór, aby posłuchać dwóch prezentacji: “Technologiczna pigułka 2013/2014” poprowadzona przeze mnie oraz “AfricaHackTrip” poprowadzone przez Emi Maj z WebMuses.

Moja prezentacja dotyczyła technologicznego podsumowania w roku 2013, zweryfikowania, czy przepowiednie Gartnera się sprawdziły oraz co zapowiada na rok 2014. Prezentacja jest dostępna na moim SlideShare: Link 🙂 . Moje wrażenia po prezentacji były mieszane, ponieważ z jednej strony miałam nadzieje na jakąś dyskusję lub przynajmniej interakcję z publicznością (wszak nie jestem nieomylna i w świecie IT tyle się dzieje…). Jednak może to specyfika miejsca oraz ilości osób, które przyszły na spotkanie nie pozwoliła na rozmowy czy dyskusję. Mimo wszystko z reakcji publiczności wnioskuję, że najbardziej spodobały się informację o internecie rzeczy i projektach które zostały zrealizowane lub są w trakcie realizacji. Starałam się również, aby prezentacja nie była bardzo techniczna, ze względu na to, że większość dziewczyn z GGC to dziewczyny zainteresowane nowymi technologiami, ale nie siedzące w nich po uszy na co dzień. Ale nie jestem do tej pory pewna, czy informacje o tym, że w bardzo łatwy sposób (bez znajomości jakiegokolwiek języka programowania) można stworzyć proste aplikacje na WindowsPhone, Android, iOS czy Windows 8 były interesujące..

Drugą prezentację poprowadziła Emi Maj, która dołączyła do projektu AfricaHackTrip. Projekt polegał na tym, że grupą osób pojechali do Afryki zobaczyć jak wygląda tam IT. I ku mojemu (i pewnie nie tylko) zaskoczeniu, w Afryce nie ma nic dziwnego w tym, że kobieta pracuje w IT. W każdym większym mieście, które odwiedzili, były grupy kobiet, które kochają technologie, które programują i dzielą się swoją wiedzą. Ciekawe również dla mnie było to, że tam głównie korzysta się z płatności za pomocą sms i każdy posiada po kilka telefonów. Więcej o inicjatywie można dowiedzieć się ze strony AfricaHackTrip.org lub po prostu zapytać ich za pomocą twittera: @AfricaHackTrip.

Podczas czy po prezentacji Emi również nie było żadnych pytań, dlatego zakładam, że specyfika miejsca była troszkę nie przychylna do tego, aby publicznie zadać pytania i zagłębić się w dany temat 🙂

Po spotkaniu wraz z dziewczynami z WebMuses: Emi i Basią oraz Kaśką z WiT i GGC Wrocław spiesznie pojechałyśmy na HackKrk do firmy Base, gdzie od godziny 18 trwała już impreza z kodowaniem, piwem i występem Macieja Aniserowicza o Nancy. Mimo iż dotarłyśmy na spotkanie spóźnione, to miałyśmy okazję posłuchać dwóch, krótkich prezentacji pracowników Base: Tomka Romaniuka, który opowiedział o bez stanowości w C# oraz Barbary Fusińskiej o podejściu do architektury i samego architekta systemu. Celem całej imprezy była dobra zabawa, kodowanie gry w statki i wygranie czołgów-zabawek 🙂 no i oczywiście nie nachalna rekrutacja osób do (podobno najlepszego w Krakowie) StartUp’u – Base.

O części nieoficjalnej nie będę pisać, ponieważ to co działo się nieoficjalnie, niech i zostanie w kręgach osób wtajemniczonych. Jedynie co mogę napisać, to że było mi miło poznać kilka nowych osób i zobaczyć również osoby, których nie widziałam od ostatniej wizyty w Krakowie (bo Wrocław jest niby tak daleko.. 😉 )

Post Author: gosia

Leave a Reply