Site Loader

WordUp
W ubiegłą sobotę, tj. 26 marca we Wrocławiu odbyło się pierwsze spotkanie WordUp Wrocław, czyli spotkanie miłośników WordPressa. Podczas czterech sesji uczestnicy mieli okazję posłuchać prelekcji osób, które na co dzień pracują z WordPressem.
Pierwszą sesję poprowadził Marcin Kosedowski , który opowiedział o tym, w jaki sposób można zarządzać większą ilością WordPressów. Podczas prezentacji wywiązała się dyskusja m.in. o tym, w jaki sposób uzyskać copywriterów (i ile kosztuje napisanie jednego tekstu na bloga) oraz jak usprawnić pracę nad updetami kilkunastu wordpressów na raz. Chociaż trzeba przyznać, że więcej emocji wywarła sama prezentacja, a raczej zdjęcia do niej dołączone (które moim zdaniem odwracały uwagę od treści, szczególnie męską część uczestników).
Kolejną i jedyną prelegentką, była Agnieszka Bury, która przedstawiła prezentację "Lista grzechów głównych blogujących na WordPressie".  Głównymi grzechami, jaki popełniają blogujący, to m.in. dodawanie zdjęć z domyślnymi opisami, które nic nie mówią, np. 0001.jpg. Kolejnym błędem jest dodawanie zbyt dużej ilości znaczników, która powinna zostać przeniesiona do plików css, a nie zawierać się w samym poście.
Sesja Grześka Durtana była jedyną sesją techniczną, podczas której została przedstawiony prototyp, który sam napisał, dotyczący posttype. Wywiązała się również dyskusja na temat, w jaki sposób udostępnić ten dodatek oraz o licencjach GPL i GPLv2.
Ostatnia prezentacja, prowadzona przez Wojtka Równanka była pt. "Nie samym kodowaniem człowiek żyje – czyli jak sprzedać WordPressa". Podczas swojej sesji opowiedział, w jaki sposób pracuje, wywołując przy okazji kontrowersję dot. odsprzedawania usług (np. layoutów do stron). Rozmowa o etyce zawodowej i możliwościach sprzedawania WordPressa oraz wykupywania domen dla klientów na własne nazwisko przeciągnęła się ponad czas WordUp’a i podobno była kończona jeszcze na afterparty (na które niestety nie dotarłam).

Post Author: gosia

One Reply to “[PL] WordUp Wrocław #1”

Leave a Reply