Site Loader

We wrocławskim oddziale Google 16 marca  odbyło się spotkanie dla kobiet (choć pojawiło się kilku rodzynków), które planują założenie firmy lub tę firmę już założyły.

Spotkanie pod nazwą Google for Entrepreneurs miało na celu z jednej strony pokazanie, jak Google wspiera małe przedsiębiorstwa, szczególnie te, które są prowadzone przez kobiety, a po drugie oferuje krótkie warsztaty oraz pomoc konsultantów w wybranym przez siebie temacie dotyczącym własnej firmy.

Spotkanie było podzielone na dwie części: część teoretyczną oraz część warsztatową. Podczas prezentacji części teoretycznej, w większości prelegenci opierali się na krótkich filmikach, które wspomagały wyjaśnienie danych zagadnień.

Całe wydarzenie prowadziła Sofia Sharkova, która rozpoczęła od przestawienia dlaczego powstał program Google for Entrepreneurs (wideo), dlaczego ważna jest sieć społecznościowa,  a szczególnie Google+ oraz  jak dzięki Google AdWords można zyskać nowych klientów. Na przykładzie AdWords zostały przedstawione trzy filmiki o kobietach, które prowadzą swoją własną działalność i właśnie dzięki AdWords ich biznes się rozwinął (sklep Loopy Mango, tresura psów Happy Hound oraz cukiernia Heavenly Crumbs). Oczywiście organizatorzy zachęcali do tego, aby zobaczyć firmy, które odniosły sukces dzięki AdWords na stronie o historiach sukcesu małych firm.

Kolejnym punktem wydarzenia był panel dyskusyjny, na który zostały zaproszone trzy kobiety. Niestety, dwóch z nich nie znam, a w agendzie nie było szczegółów odnośnie tego punktu spotkania. Pierwsza kobieta otworzyła własną firmę, która zajmuje się turystyką, apartamentami do wynajęcia w różnych częściach świata. Druga, to fizykoterapeutka, która szuka klientów również poprzez Internet. Obydwie zachwalały AdWords, ponieważ dzięki temu narzędziu wiele osób do nich trafiło. Ostatnią osobą w panelu dyskusyjnym była Kasia Marchocka, która nie ma własnej firmy, ale za to jest liderką wrocławskich Geek Girls Caroots. Podczas panelu zostały omówione takie tematy, jak m.in. co skłoniło dziewczyny do otworzenia własnej firmy, jaka najtrudniejsza sytuacja im się przytrafiła oraz co sprawia, że dalej chcą prowadzić swoją działalność.

Po części obiadowej rozpoczęły się warsztaty związane z tym, jak rozwijać swój biznes, na co zwrócić uwagę i przede wszystkim jakie problemy można spotkać na swojej drodze. Najpierw zostały stworzone cztery grupy, następnie każda z grup musiała wymyślić jakie są największe problemy, które stoją na drodze przy tworzeniu własnego biznesu. Z pośród wszystkich problemów z każdej grupy został wybrany jeden problem (business gap). Każda z grup miała za zadanie zastanowić się, w jaki sposób rozwiązać problem, poprzez wypisanie na tablicy wszystkich pomysłów, jakie przychodzą do głowy. Na koniec należało wybrać jedno rozwiązanie i na jego podstawie stworzyć prototyp przedstawiający np. innowacyjność, konkurencyjność..

Po tych warsztatach w ciągu 3-4 tygodni z uczestnikami skontaktują się konsultanci, którzy bezpłatnie udzielą informacji na wybrany temat, który został zawarty w formularzu rejestracyjnym.

Więc czekam na kontakt od Google.. 🙂

Post Author: gosia

Leave a Reply