Site Loader

Po prawie roku grupa Women in Technology powróciła ze swoimi spotkaniami, odświeżona o nowe logo, nową stronę www, facebooka i twittera! 19 października zaprosiła na 14 spotkanie, które odbyło się w siedzibie firmy Symantec. Dodatkowo, dla tych, którzy nie mogli dotrzeć osobiście na spotkanie WiT, sesja była również dostępna online poprzez portal VirtualStudy.pl.
Spotkanie rozpoczęło się od opowiedzenia przez Joannę Maciąg o II edycji projektu DigiGirl2011. Przedstawiła, czym zajmuje się grupa Women in Technology, dlaczego powstał projekt DigiGirlz i w jaki sposób przebiegała II edycja tego projektu.
Kolejną sesję poprowadziła coach, Katarzyna Stewart, opowiadając o tym w jaki sposób przyciągnąć sukces. Sesja była prowadzona bez prezentacji, dlatego też osoby będące online mogły na żywo oglądać panią Katarzynę i oczywiście ją słyszeć.
Ostatnią sesję poprowadziła Daria Wosztyl, opowiadając o konferencji Women’s International Networking Conference, która odbyła się 5 – 7 października w Rzymie.
Na końcu odbył się networing, na którym uczestniczyły już tylko osoby, które dotarły na spotkanie offline 🙂


Sesja "Przyciągnij sukces" opowiedziana po mojemu:
Dla każdego sukces jest czymś innym. Podczas wykładu było zadanie, aby zastanowić się, czym dla nas jest sukces, jak go sobie wyobrażamy, z czym nam się kojarzy. Następnie podzielenie się swoimi przemyśleniami z osobą siedzącą obok. Więc jak przyciągnąć ten sukces, który chcemy osiągnąć, do którego tak dążymy? Przede wszystkim widzieć wyraźnie, co chcemy osiągnąć za te 5, 10, 30 lat. I dążyć do tego. Wydaje się to dość łatwe. Wystarczy:

  1. Myśleć pozytywnie
  2. Oczyścić swoje otoczenie z ludzi, rzeczy oraz miejsc, które wpływają na nas negatywnie
  3. Mieć kilka źródeł pozytywnej energii (przyjaciele, rodzina, współpracownicy)
  4. Nie siedzieć biernie i czekać aż szczęście samo nas znajdzie.
  5. Zastanowić się kiedy czujemy się atrakcyjni wewnętrznie i te cechy w sobie podkreślić
  6. Zastanowić się kiedy czujemy się źle sami ze sobą i spróbować zmienić te cechy, zamienić je w pozytywy lub po prostu zaakceptować je.
  7. Żyć w 70 % w teraźniejszości, 10 % w przeszłości i 20 % w przyszłości 🙂

Jednak najważniejszą rzecz, jaką pani Kasia powiedziała było: To, że czytam poradniki nic nie znaczy. Przeczytałam jakie ćwiczenia powinnam robić, aby mieć płaski brzuch. Ale to, że przeczytałam, nie znaczy, że już mam płaski brzuch.

Post Author: gosia

Leave a Reply