Site Loader


19 stycznia odbyło się 17 spotkanie Women in Technology. Tym razem jednak postanowiłyśmy spotkać się w  dwóch miastach w Polsce: w Gdyni oraz w Warszawie. Tematem przewodnim spotkania był STRES.  I jak na stres przystało, stresujące sytuacje również się pojawiły.
W Gdyni za organizację odpowiedzialna była Gosia Rembas, która zgodziła się zorganizować spotkanie WiT w siedzibie swojej firmy: Truecom Sp. z o.o.  (Nieoficjalnie mogę napisać, że jeżeli znajdą się chętni do spotkania offline w Gdyni, to Gosia chętnie ich ugości u siebie! 🙂 )
Sesję o stresie poprowadził Pan Jarosław Ropiejko, jednak po stronie Warszawy okazały się problemy z komputerem, brakiem sterownika i konsekwencji niemożliwością wyświetlenia slajdów za pomocą projektora. Ponieważ niektóre z WiTek nie miały zainstalowanego klienta LiveMeeting próbowały na szybko uruchomić poprzez stronę. I tutaj okazało się, że jest to niemożliwe! Potrzebny był koniecznie klient LM, aby móc obejrzeć sesję.  Po wielu trudach, prośbach o chwilowe opóźnienie sesji o stresie, udało się w końcu usłyszeć sesję pana Jarka i zobaczyć slajdy.
Pan Jarek starał się poprowadzić ją na wysokim poziomie. Niestety pierwszy raz występował przed tak specyficzną publicznością, której również nie mógł zobaczyć i widzieć reakcji, jakie malują się na twarzach jego słuchaczy. Stres więc musiał być duży. Dowiedzieliśmy się z sesji o tym w jaki sposób radzić sobie ze stresem, jak nasz organizm reaguje na stres oraz o tym, że nie powinno się jeść po godzinie 18. W tym właśnie momencie niczego nieświadoma Daria przyniosła dla wszystkich krówki, więc w tej kwestii nie mogliśmy posłuchać się rady odnośnie niejedzenia w późnych godzinach.
Kolejną sesję miałam okazję poprowadzić wraz z Gosią Kurek. Chciałyśmy rozpocząć Nowy Rok od podsumowania technologicznego, dlatego sesje naszą zatytułowałyśmy: "Technologiczna pigułka: podsumowanie + zapowiedzi."   (Prezentację można pobrać stąd: Technologiczna pigułka). Jako, że tematem przewodnim był stres, mi również się udzielił. Jednak wrażenia uczestników po spotkaniu były pozytywne, więc może na zakończenie sezonu przed wakacyjnego również poprowadzimy jakieś podsumowanie półroczne?
Podczas prezentacji wspomniałam i tutaj również nie raz jeszcze wspomnę o tym, że grupa Women in Technology została zaproszona na SQLDay2012 aby zorganizować między innymi Women in Technology Panel, inspirowany Panelem z TechEdu 2010 (http://channel9.msdn.com/Events/TechEd/Europe/2010/WIT001).
W chwili obecnej głośno mogę już napisać, że w WiT Panel zgodziły się wziąć udział z Polski: Gosia Rembas, Gosia Kurek, Asia Subik, Ania Rubińska oraz z Angilii: Jen Stirrup oraz z Austrii: Carmen Pentek.
Miło jest mi również, że jestem odpowiedzialna za organizację tego Panelu. Wkrótce więcej szczegółów będzie można znaleźć zarówno na stronie WiTek (www.ewity.pl), jak i  na stronie SQLDay (www.sqlday.pl)

Post Author: gosia

Leave a Reply