Site Loader


Wczoraj odbyło się 18 spotkanie Women in Technology.  Z powodów nie zależnych od prelegenta Pawła Kiragi jego sesja o Office 2010 została zastąpiona sesją Małgorzaty Rembas pt. "IPv6 Protokół internetowy następnej generacji." Tutaj należą się podziękowania dla Gosi, za to, że zgodziła się poprowadzić tę sesję dosłownie w ostatniej chwili. Druga sesja została bez zmian i Patrycja Strzeszkowska przedstawiła sesję pt. "Rozwiązywanie konfliktów i negocjacje".
Na spotkaniu oprócz kobiet dołączył do nas jeden rodzynek – Leszek Kwaśniewski i bardzo dobrze czuł się wśród samych technologicznych przedstawicielek płci pięknej. Niestety inni panowie, którzy zapowiadali się poprzez facebooka, wss czy mailowo nie dotrali na nasze spotkanie. Mam nadzieje, że mimo to poprawią się i na kolejne spotkanie dotrą szczęśliwie 🙂
Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia eventów, w których Women in Technology będzie brało udział czy jest organizatorem, współorganizoatorem. Prezentacja o eventach dostępna jest pod tym linkem: 18 spotkanie Women in Technology

A szykują sie same ciekawostki. Już marzec-kwiecień wspierana jest akcja ‘Dziewczyny na Politechniki!‘ pod patronatem ‘DigiGirlz‘.
Kolejny event, o którym już pisałam, to Women in Technology Panel podczas SQLDay2012, któy odbędzie się pod koniec maja we Wrocławiu.
We wrześniu zaś Women in Technology wraz z Perpektywami organizuje międzynarodową konferencję ‘Girls go engineering & science’. Wkrótce więcej będzie można dowiedzieć się ze strony Women in Technology!
Po informacjach o nowych eventach przyszedł czas na sesję techniczną, którą poprowadziła Gosia Rembas. Opowiedziała, czym w ogóle jest IPv6, dlaczego powstał, co się stało z IPv5, jak odczytywać nagłówki IPv6. Sesja była przygotowana z myślą o osobach, które słyszały tylko o czymś takim jak IPv6, ale nie wiedziały o co w ogóle w tym wszystkim chodzi.
Kolejna sesja była poprowadzona przez Patrycję Strzeszkowską, która opowiedziała nam w jaki sposób radzić sobie z konfliktami, dlaczego konflikty są ważne i w jaki sposób podczas konfliktu negocjować w taki sposób, abyśmy byli emocjonalnie zadowoleni.
Obydwie sesję będą dostępne na portalu VirtualStudy.pl, zaś wszystkie prezentacje ze spotkania będzie można znaleźć na stronie Women in Technology.

Post Author: gosia

Leave a Reply